در آقایان

بهداشت جنسی در مردان :
بهداشت اعضای تناسلی : در مردان نظافت و بهداشت مناطق جنسی آسانتر و بهتر انجام می شود . چون بنا به ساختمان خاص دستگاه تناسلی در مرد که بیشتر خارجی است و مثل زنان قسمت داخلی بصورت حفره ها و غدد بیرونی ندارند می توان با رعایت نکات ساده ای بهداشت این مناطق را رعایت کرد تا هم خود مرد از پاکیزکی برخوردار باشد و هم باعث انتقال بعضی باکتریها یا قارچها ویا حتی ویروسها به شریک جنسی خود نشوند . چون همانگونه که اشاره شد بعلت ساختمان و نوع مناطق جنسی در زنان ممکن است باکتریها یا قارچهای بی ضرر روی سطح پوست وجود داشته باشد که برای مرد هیچگونه ناراحتی جدی ایجاد نکند ولی با ورود آنها به قسمتهای داخلی اعضای تناسلی مثل واژن یا دهانه رحم یا خود رحم ایجاد انواع عفونتهای داخلی زنان مثل انواع واژنیتها و یا سرویست ها را ایجاد کنند که در بعضی مواقع درمان آنها بسیار سخت است .پس بهداشت فردی نواحی تناسلی هم برای خود مرد لازم است است و هم برای سلامتی زن ضروری است .
بهداست نواحلی تناسلی در مردان با شتشتشوی همه روزه آلت تناسلی بعد از دستشویی شروع می شود که بهتر است بعد از ادرار کردن و انجام دستورات خاص که اسلام در این زمینه بهترین توصیه ها را دارد ، نواحی اطراف کلاهک و چین آن کاملا شسته شود و در صورت تعریق منطقه بین ختنه گاه و آلت کاملا شسته شود . در صورت اجابت مزاج بهتر است با دستی که ناحیه معقد شسته می شود ، آلت تناسلی و ختنه گاه و کلاهک با دست دیگری شسته شود . در صورت عدم وجود نشانه خاصی مثل سوزش یا خارش و سرخی یا تورم همین مقدار کافیست . در فصل تابستان بعلت تعریق بهتر است بیضه ها ( پوست آنها ) و کمی از کشاله ران هم شسته شود مخصوصا ناحیه چین بین کشاله ران و بدن . در موقع استحمام از شامپوهای ملایم مخصوص بدن یا صابونهای ضد باکتری استفاده کنید و کل این نواحی را دو بار شستشو دهید و نواحی مثل کشاله ران ، نواحی معقدی ، زیر بغل هم فراموش نشود . ازاله موهای زاید نواحی تناسلی و زیر بغل هم بسیار مهم است چون منبع مهمی برای تجمع قارچهای آزار دهنده و میکروبها هستند و در صورت رابطه جنسی پاکیزگی این نواحی با اثر روانی و تحریکی روی زن باعث تحریک بیشتر خانمها می گردد.
یک نکته مهم هم در مورد لباس های زیر است که اصولا لازم نیست که حتما فقط موقع استحمام تعویض و شسته شود و هر وقت احساس تعریق بیش از حد و ترشح نمودید اقدام به تعویض لباس زیر نمایید و بهتر است نوع این لباسهای زیر طوری باشد که رطوبت ناشی از شستشو و تعریق را جذب کند وبه بیضه ها و آلت تناسلی فشار نیاید . بخصوص در موقع خواب و حالت دراز کش .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.