کنترل خودارضایی

کنترل خودارضایی

چگونه می توانیم خود ارضایی را ترک کنیم و با چه راههای این عادت مضر را رها کنیم.

خودارضایی در هرفرهنگی اتفاق می‌افتد، در هر دوره‌ای از تاریخ، و شیوه‌ای است که بیشترِ نوجوانان پیش از اقدام به روابط جنسی در بزرگسالی، در دامش خواهند افتاد.این لذت زودگذر و وسوسه‌انگیز آنقدر مخرب است که می‌تواند تمام جنبه‌های زندگی هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد و فرد را به مسیر نابودی بکشاند، پس باید این انگیزه را مهار کرده، انظباط شخصی‌تان را بدست آورده، و روی تمایلات‌تان کنترل داشته باشید. کامل‌ترین آموزش راهکارهای ترک خودارضایی را بخوانید.

بخش اول : تقویت سلامت معنوی و روانی

با تقویت باورهای معنوی و دینی و نزدیکی بیشتر به پروردگار و اعمال و مناسک معنوی و دینی مثل روزه گرفتن و کمک کردن به دیگران و گذشت و عدم دید صرفا جنسی به جنس مقابل و … راه را برای تقویت سلامت معنوی و روانی باز کنیم.
بخش دوم: سرگرم و متمرکز باشید.

راه دیگری برای تخلیه انرژی و وقت‌گذرانی پیدا کنید.

زندگی‌تان را با فعالیت‌های سرگرم کننده پرکنید. هیجان انجام کاری متفاوت، می‌تواند درجایگزین کردن میل به خودارضایی به شما کمک کند، و دفعه بعد اگر وسوسه شدید، چیزی برای پرت کردن حواس‌تان خواهید داشت. این راه‌ها را امتحان کنید:

خلاق باشید. فرایند تغییر امیال جنسی به برون‌دادی ابتکارآمیز(که تعالی شگفت‌انگیز نامیده می‌شود) چیزی است که قرن‌هاست صومعه‌نشین‌ها و مرشدها به آن متکی بوده‌اند. شروع به نوشتن کنید، نواختن یک ساز را یاد بگیرید، نقاشی کنید، طراحی کنید، و یا هرکاری که باعث می‌شود احساس کنید دارید کاری مبتکرانه انجام می‌دهید.

ورزش کنید. برتر بودن دریک رشته ورزشی، نیازمند انظباط و پشتکاراست. یکی از علاقه‌مندی‌های‌تان را دنبال کنید مانند، دو یا شنا، یا یک ورزش گروهی مثل فوتبال، بسکتبال، یا تنیس. هر شکلی از ورزش، به شما در تسکین تنش و فشار، احساس شادابی کمک خواهد کرد، و همچنین باعث می‌شود روی جسم و بدن‌تان به شیوه‌ای مثبت متمرکز شوید. یوگا، شکل دیگری از ورزش است که به شما احساس آرامش بیشتری داده و احتمال میل ناگهانی به خودارضایی را کاهش می‌دهد.

تغذیه سالم داشته باشید. میوه‌جات و سبزیجات، تاثیرات سالمی روی بدن داشته و مواد مغذی لازم برای افزایش انرژی جهت فعال‌ترب ودن درطول روز را تامین می‌نماید.

یک سرگرمی جدید، یا یک مهارت پرورشی پیدا کنید. یادگرفتن چیزی که برای تبحر درآن، زمان طولانی لازم است می‌تواند توجه مغز را از رضایت آنی خودارضایی به سمت رضایت کسب اهداف دربلند مدت، جلب کند. مهارت‌هایی مانند آشپزی، نجاری، تیراندازی، نانوایی، سخنرانی برای عموم یا باغبانی و گلکاری را امتحان کنید.

داوطلب کارهای خیرخواهانه شوید. انرژی‌تان را صرف کمک به نوجوانانی کنید که خوش‌شانسی کمتری نسبت به شما داشته‌اند، مثلا دریک پناهگاه فعالیت کنید، به دانش آموزانی که از خانواده‌های کم‌درآمد هستند، درس بدهید، مناطق آسیب‌دیده را تمیز و مرتب کنید، یا برای یک کار خیر، پول جمع کنید. شما از کمک به دیگران به احساسی بشردوستانه خواهید رسید، و زمان کمتری برای منحرف شدن ازاهداف‌تان پیداخواهید کرد.

برای جلوگیری ازخودارضایی درساعات استراحت روزانه‌تان، برنامه داشته باشید.

اگر مشکل شما به پیش از خواب یا زیردوش حمام برمی‌گردد، از هر عامل وسوسه‌انگیزی برای خودارضایی اجتناب کنید. مثلا اگر این عادتیست که شب‌ها پیش از خواب به سراغ‌تان می آید، روی زمین شنا بروید، تاجایی که آن‌قدر خسته شوید که هیچ‌کاری جز خوابیدن نتوانید انجام دهید. اگر زمان حمام کردن برای‌تان تحریک‌کننده است، فقط از آب سرد و یخ استفاده کنید؛ این‌طور طولانی در حمام نخواهید ماند.

اگر همیشه بعد از برگشتن از مدرسه یا دانشگاه خودارضایی می‌کنید، یک برنامه خوب و کامل داشته‌باشید تا از احساس کسالت جلوگیری کنید. اگر کارخاصی برای انجام دادن ندارید و ذهن‌تان مکررا درگیر افکار جنسی می‌شود، مشغولیت‌های برنامه‌تان را زیاد کنید. خواهید دید که پیشگیری ازخودارضایی ساده‌تر خواهدشد اگر خیلی سرگرم یا خیلی خسته باشید چون دیگر انرژی برای‌تان نمی‌ماند که به چیزهای حواس‌پرت‌کن توجه کنید.

اگر صبح‌ها برای این‌کار وسوسه می‌شوید، سعی کنید کمی بیشتر لباس بپوشید تا لمس بدن‌تان سخت‌تر شود.

تنهایی‌تان را محدود کنید.

اگر دلیل خودارضایی‌تان بیشتر احساس تنهایی است، راه‌هایی پیداکنید که تاجایی که امکان دارد، درجمع باشید. یعنی باید تاجایی که می‌توانید درکلوپ‌ها یا فعالیت‌ها شرکت کنید، بیشتر دعوت‌ها را بپذیرید و بیشترهم دیگران را دعوت کنید، و از خلوت‌تان خارج شوید تا دوستان بیشتری پیدا کنید. اگر می‌خواهید کسی را ملاقات کنید، ازیک دوست بخواهید برای‌تان ترتیب یک دیدار آن‌لاین را بدهد.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید، محدود کردن زمان‌های تنهایی‌تان درخانه است. اگر معمولا، یک یا دو ساعت پیش از آمدن پدر و مادرتان از محل کار خودارضایی می‌کنید، دراین فاصله زمانی، برای پیاده‌روی بروید، یا دریک کافی‌شاپ تکالیف‌تان را انجام دهید.

حتی اگر تمام دوستان شما سرشان شلوغ است، بازهم می‌توانید با رفتن به جمع عمومی، انگیزه برای خودارضای را محدودکنید. برای نمونه، به‌جای این‌که مسابقات را تنها در خانه تماشا کنید، به یک مکان عمومی برای تماشا بروید. حتی اگر با دوستان‌تان برای پرسه‌زنی بروید، بهتر از تنها ماندن است و در نتیجه زمانی برای خودارضایی نخواهید داشت.

تماشای فیلم پورن را متوقف کنید.

ممکن است یکی از دلایل این‌که زیاد خودارضایی می‌کنید این باشد که می‌دانید اگر بخواهید می‌توانید درعرض چندثانیه به فیلم پورن دسترسی پیدا کنید. با این‌حال اگر اراده متوقف کردن تماشای این فیلم‌ها را ندارید، باید از راه‌های دیگری این‌کار را انجام دهید:

نرم‌افزار بلوک کننده پورن روی کامپیوترتان نصب کنید. البته پسوردش را خواهید دانست، اما دور از دسترس نگه‌داشتنش به شما یادآوری می‌کند که الویت شما چیست. همچنین می‌توانید هنگام انتخاب پسورد، درفایل تکست، تصادفا تایپ کنید، برای وارد کردن پسورد و تائیدش، آن را کپی پیست کنید، سپس فایل تکست را حذف کنید. بدین ترتیب دیگر پسورد پورن بلاکر خودتان را نمی‌دانید! این بهترین روش برای قوی نگه داشتن شما و جلوگیری از جدال درونیست.

اگر تمایل به خودارضایی هنگام تماشای پورن درکامپیوترتان دارید، سعی کنید کامپیوترتان را به جایی منتقل کنید که دیگران بتوانند شما را ببینند.

اگر یک کلکسیون واقعی و غیرمجازی از پورن دارید، هرچه زودتراز شرشان خلاص شوید.

کمک بخواهید. اپلیکیشن‌های ترک اعتیاد به پورن مانند Brainbuddy جوری طراحی شده‌اند که روی مغزتان تاثیر گذاشته و خواهان رابطه واقعی باشید، نه پورن!

سرسخت و صبور باشید.

ترک اعتیاد به خودارضایی، مانند صاعقه به شما اصابت نخواهد کرد. این فرایندی است که نیازمند تعهد است و ممکن است گاهی هم اشتباه کنید یا پسرفت داشته باشید. جدال واقعی، نیازمند پشتکار و استقامت است، بنابراین الان متعهد شوید که اجازه اشتباهات کوچک در مسیرتان را نخواهید داد.

یک سیستم پاداش برای خودتان تعیین کنید. به خودتان برای پایبند ماندن رشوه بدهید، و برای رفتارهای خوب‌تان پاداش درنظر بگیرید. مثلا، اگر توانستید دو هفته را بدون حتی یک بار خودارضایی پشت سر بگذارید، با خودتان کمی مدارا کنید مثلا یک گیم جدید یا یک بستنی.

سیستم‌های پداداش‌دهی، فوق‌العاده‌اند؛ فقط مواظب باشید با چیزی که درحال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، که دراین مورد، همان خودارضایی است! اگر به خودتان بگویید که بعد از یک هفته مقاومت، با خودارضایی از خودتان تشکر خواهید کرد، آن را تبدیل به چیزی خواهید نمود که حتی بیشتراز قبل می‌خواهیدش!

۳۶ دیدگاه »

 1. داود آبان ۵, ۱۳۹۴ at ۹:۵۹ ب.ظ - پاسخ

  من مشکل خود ارضایی در نهایت دسترسی به داستان سکسی و چت شده ام و حتی رو به بی غیرتی آوردم اما حالا پشیمونم این مطلبتون خیلی کمکم کرد مرسی

  • دکتر شمشیری آبان ۶, ۱۳۹۴ at ۷:۱۱ ب.ظ - پاسخ

   موفق باشید

 2. سوده آذر ۲۵, ۱۳۹۴ at ۴:۴۱ ق.ظ - پاسخ

  سلام و خسته نباشید آقای دکتر
  من و همسرم نزدیک ۳ ساله که ازدواج کردیم اما اخیرا متوجه شدم همسرم به نوعی معتاد به پورن هستن.. انگار مشکل اصلیشون این نیست که خودارضایی رو نتون ترک کنن بلکه مایلن باهم پورن ببینیم.. حین رابطه مون فیلم و عکس پورن و صحبتهای تحریک کننده ای که برای من ناراحت کننده هستند مثل صحبت از سکس گروهی و …
  آیا این مشکل ما هم یک انحراف جنسی هستش و درمان پذیره؟
  میتونیم به شما مراجعه کنیم و امیدوار به درمان باشیم؟ ممنون

  • دکتر شمشیری دی ۲, ۱۳۹۴ at ۱۰:۲۸ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. دیدن فیلم پورن انحراف جنسی نیست هرچند اصلا توصیه نمیشود اما در خواست سکس گروهی و غیره میتواند در رده انحراف جنسی باشد. باید به روانشناس سکس تراپ مراجعه نمایید. جلسات متعدد نیاز دارد که واقعا با مشغله های من این فرصت برای ایشان نیست. با احترام

 3. صادق اسفند ۲۸, ۱۳۹۴ at ۹:۱۲ ق.ظ - پاسخ

  با سلام خدمت شما
  من چند سال بود که به خودارضایی معتاد بودم.اما حالا تصمیم به ترک کردنش گرفتم.الان تقریبا ۳ ماهه که دیگه این کارو انجام ندادم.شنیدم اثرات مخرب این کار پس از مدتی از بین میره.میخواستم بپرسم چقدر زمان میبره تا کلا این اثار از بین بره؟؟بخاطر این کار گوشه گیر شدم.افسردگی به سراغم اومد.اراده و پشتکارم کم شد و …لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • دکتر شمشیری اسفند ۲۸, ۱۳۹۴ at ۴:۵۲ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. با ورزش و تغذیه مناسب و سلامت معنوی خیلی سریع عوارض احتمالیش پاک میشوند..زمان خاصی ندارد نگران نباشید. با احترام

 4. علی فروردین ۱۱, ۱۳۹۵ at ۱۰:۲۴ ب.ظ - پاسخ

  با سلام خدمت شما.من پسری ۲۴ ساله هستم که چند ساله عادت به اینکار دارم.و خیلی دلم میخواد ترکش کنم.و با هیچ دختری هم دوست نیستم که باهاش سکس کنم و خودم تخلیه کنم.اما مثلا یکبار تصمیم گرفتم که یک ماه این عملو انجام ندم ولی بعد از ۱۱ روز نتونستم خودمو کنترل کنم.سوالم اینه من اگر یک ماه این کارو انجام ندم چگونه باید نیاز جنسی خودمو برطرف کنم؟؟ ضمن اینکه شرایط ازدواج هم ندارم.ممنون میشم اگر جواب سوالمو کامل بدید.چون خیلی برام مهمه.و همیشه دعاتون میکنم

  • دکتر شمشیری فروردین ۱۲, ۱۳۹۵ at ۹:۳۳ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. واقعا کنترل ان خارج از ازدواج کار اسونی نیست. سعی کنید حداقل میزان اینکار انجام شود تا انشالله با شرایط ازدواج در مسیر طبیعی اطفا غریزه جنسی قرار بکیرید. توضیح بیشتر ممکن نیست . با احترام

 5. یک پسر فروردین ۱۵, ۱۳۹۵ at ۳:۱۹ ب.ظ - پاسخ

  سلام.من پسری ۱۸ ساله هستم.۲ سال پیش ۲ بار با دیدن یک سکانس سکسی فیلم سینمایی بدون این که به آلت خود حتی دست هم بزنم دچار خروج منی و انزال شدم و در همان سال سر جلسه امتحان در مدرسه چون زمان امتحان تموم شده بود و من هنوز چند سوال را جواب نداده بودم دچار استرس و هیجان شدم و یک دفعه دچار خروج منی و انزال شدم،من هیچ گونه دستی به آلتم نزدم و حتی به مسائل جنسی نه اون زمان و نه حتی یک ماه قبلش فکرم نکرده بودم و اصلا درگیر این مسائل نبودم،این اتفاق سر جلسه امتحان مرا خیلی ناراحت کرد ومن هنوز بعد از دو سال فراموشش نکردم،چرا این اتفاق افتاد آیا من بیماریی دارم؟ضمنا من در سن ۱۱ سالگی بدلیل دوست های منحرف با کمی از مسائل جنسی آشنا شدم و علاقه به دیدن عکس ها و فیلم های زنان زیبا و کمی سکسی و حتی صحنه های سکس پیدا کردم و یک بار یک صحنه سکس دیدم، در ذهن خود به آمیزش با زن فکر میکردم و آلت خود را به دشک خوابم میچسباندم البته به بلوغ نرسیده بودم و منی از منی خارج نمیشد و حتی نمیدونستم که همچین ماده ای وجود دارد که از بدن مرد خارج میشود و در سن ۱۲ سالگی به بلوغ رسیدم و شب ها از من در خواب منی خارج میشد که با توجه به مطلبی کا در یک کتاب توضیح المسائل خوانده بودم در خصوص این موضوع و نیز اشاره معلم دینی مان به این موضوع فهمیدم چی هست و حالا میترسم آیا من به دلیل آن فکرهای قبل از بلوغ و دیدن اون صحنه سکس و عکس زن ها دچار بلوغ زودرس شده باشم میشه در این مورد هم توضیح دهید.من الان حدود ۱۵ ماهه که به خودارضایی گرفتار شدم البته در این بین ۲ ماه این کار را انجام ندادم و اوایل هم ماهی یک بار این کار را انجام می دادم وی الان ۶ ماهی هست که بیشتر شده و مثلا دو بار دریک روز و یک بار هم روزه بعدش انجام میدم و بعد تصمیم میگیرم که دیگه این کار را نکنم ولی بعد از یک هفته و یا حداکثر ۳ هفته دوباره یکی دو روز سه یا چهار بار این کار را میکنم و بعد دوباره تصمیم به ترک این عمل و بعد باز بعد یک هفته دچار این عمل میشوم.من وسواس هم دارن و در بعد از خودارضایی کلی اعصابم خورده و کلی کارهای وسواس گونه انجام میدم مثلا ۲ تا سه ساعت در حمام میمانم و آرام و قشنگ خودم را میشورم و البته هیچ کاری برای تحریک خود انجام نمیدهم چون هر موقع میرم حمام به خودم قول دادم که دیگه خودارضایی نکنم و برای پاک شدن از این کار هم به حمام میروم و در حمام تمام سعی خود را میکنم و آرامش خودم را حفظ میکنم که حتی یک صحنه زشت و سکسی در ذهنم نیاید و در هنگام غسل هم اگر یک صحنه زشت در ذهنم بیاید دوباره از اول غسل میکنم میدونم شاید مسخره باشد ولی خوب وسواس دارم دیگه و کلی کارها و مسائل دیگه ی وسواس در تمیز بودن خلاصه همش همین اتفاقات در این ۶ ماه برام میوفته و تکرار میشه.البته این را هم ذکر کنم که قبل از خود ارضایی هم حمامم ۲ ساعتی بود و از بچگی وسواس داشتم ودکتر هم برای وسواسم رفتم و الان ۳ سالی هست که قرص سرترالین میخورم وبعضی از اعمال وسولس گونه ام بهتر شده ولی فقط بعضی.دارم دیوانه میشم از درس هم افتادم و امسال هم کنکور دارم و ناامید هستم.چه کار کنم لطفا کمکم کنیدولطفا جواب تمام سوالاتم را بدید.من را بخاطر این که سرتون را درد اوردم ببخشید و ممنون که همه پیامم را خواندید.با تشکر

  • دکتر شمشیری فروردین ۱۹, ۱۳۹۵ at ۸:۲۷ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. کلا این موارد طبیعی است. احتلام در خواب هم نرمال است و ربطی به خودارضایی یا بلوغ زودرس ندارد.با احترام

 6. H فروردین ۲۰, ۱۳۹۵ at ۲:۵۵ ق.ظ - پاسخ

  باسلام خدمت شما
  بنده پسر هستم و ۳۰ ساله
  وشرایط ازدواج هم ندارم
  ورزش بدنسازی انجام میدم بمدت ۱۳ سال هست
  واخیرا دو سال هست ک به نارسایی قلبی دچارشدم
  البته رو به بهبوذ هست با مصرف داروهای کنترل فشار خون و قلب
  و مشکل خود ارضایی دارم
  یعنی هفته ای تقریبا یک یا دو بار اینکارو میکنم
  سوال من اینه
  ۱- آیا خودارضایی من بیش از حد هست( باتوجه به اینکه میدونم کار درستی نیست)
  ۲- آیا این کار به قلب من که ضعیف شده آسیب بیشتر میزنه؟
  ۳- چکار کنم تا بتونم بیشتر کنترل روی خودم داشته باشم
  ۴- آیا مصرف داروها تاثیری در بیشتر شدن اینکار داره
  چون تقریبا از وقتی برای مشکل قلبیم روزی ۱۲ بار قرص مصرف میکنم این حالت خود ارضایی بیشتر شده

  لطفا به سوالاتم کامل جواب بدید

  باتشکر فراوان و ارزوی سلامتیsa

  • دکتر شمشیری فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ at ۱۲:۴۱ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. تعداد خودارضایی در جایی ذکر نشده است که عدد ان چند است که کم یا زیاد تلقی شود . باید دید تحریکات جنسی کلا پزشک قلبتون تا چه حد مجاز کرده است. روشهای کنترلش در سایت نوشته شده است. بعضی داروها گاهی میل جنسی را افزایش میدهند. با احترام

 7. afshin فروردین ۲۱, ۱۳۹۵ at ۳:۱۰ ب.ظ - پاسخ

  سلام خدمت شما
  ببخشید آقای دکتر من پسری ۲۵ ساله ام و دانشجو. چند وقتی است که نامزد کردم ، و چون نمیتوانم با نامزدم رابطه ی جنسی داشته باشم ، دائما دست به خود ارضایی میزنم و بسیار از این موضوع ناراحتم و باعث دعوا های شدید و دلخوری بین من و نامزدم شده است ! حالا نمیدونم چیکار کنم ؟ و به دنبال یه دارویی هستم که ا زمیل جنسی من تا زمان ازدواجمون کم کنه که بنده این همه به مشکل نخورم ! واقعا کلافه ام و به سرگرم کردن خودم با ورزش و …. هم اعتقادی ندارم . خواهش میکنم اگر میشه یا بگید بیام کلینیکتون و یا دارویی معرفی کنید که مصرف کنم و بهتر شوم .
  خواهش میکنم کمکم کنید ….

  • دکتر شمشیری فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ at ۱۲:۱۷ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. باید روانپزشک مراجعه کنید چه کلینیک ما یا هرجای دیگر. تجویز دارو در سایت قانونی نیست. با احترام

 8. ناشناس شهریور ۳, ۱۳۹۵ at ۱۰:۵۳ ق.ظ - پاسخ

  با سلام خدم آقای دکتر شمشیری،

  • دکتر شمشیری شهریور ۸, ۱۳۹۵ at ۶:۱۲ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. کپسول فلوکستین ده میلی گرم بگیرید و روزی یکعدد ناهار بخورید و یک ماه دیگر دوباره پیگیری کنید. حداقل یک ماه طول میکشد اثرش رو ببینید.بااحترام

 9. ... دی ۲۴, ۱۳۹۵ at ۱۲:۱۴ ب.ظ - پاسخ

  باسلام ببخشید آقای دکتر من از یک مشاور شنیدم که اگر خودارضایی به مدت زیاد باشه . بعد از ازدواج و بچه دار شدن بچه ناقص و عقب مانده میشه دلیل علمی هم آورد.که هورمون وسلول های اولیه خیلی قوی تر هستن. این درسته؟؟؟

  • دکتر شمشیری دی ۲۸, ۱۳۹۵ at ۹:۰۸ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. خیر درست نیست. بااحترام

 10. محمد دی ۳۰, ۱۳۹۵ at ۸:۰۲ ب.ظ - پاسخ

  سلام اقای دکتر من ۲۱سالمه ورزش میکنم کار میکنم درسم میخونم بازم تحریک میشم ولی روز های که استراحت میکنم ماهی یه بار دو ماهی یه بار خود ارضای انجام میدم چی کار کنم که اون که از فکرم بیاد بیرون فکرش اذیتم میکنه یه راه حلی یه چیزی اقای دکتر که فکرش رو دیگه نکنم خیلی ممنون میشم اقای دکتر

  • دکتر شمشیری بهمن ۲, ۱۳۹۵ at ۱۰:۳۵ ق.ظ - پاسخ

   باسلام. در سایت قسمت خودارضایی توضیحات کامل داده ام. بااحترام

 11. Me فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ at ۱:۲۸ ب.ظ - پاسخ

  سلام
  ببخشید من حدود ۳ ساله خوداراضیی میکنم همه عوارضش رو هم تجربه کردم خیلی دلم میخواد ترک کنم تو این سه سال هر روشی بوده رو انجام دادم ولی بیشتر از ۴۰ روز نتونستم خودمو کنترل کنم مشکل من تنها بودن یا نگاه کردن فیلم نیست موقعی که میل جنسیم به حداکثر برسه مجبورم انجام بدم اگه هم کنترل کنم زیاد دوم نمیاره
  میدونم هورمون هایی که درست میشه برای بدن لازمه ولی دارویی نیست که تولید این هورمون ها رو کم کنه؟
  اگه هم روش خوبی سراغ دارید ممنون میشم بگید

  • دکتر شمشیری اردیبهشت ۲, ۱۳۹۶ at ۹:۰۵ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. دارو وجود دارد. این عطیه الهی نیاز به تخلیه دارد همین که اراده معنوی و قوی شما تا این حد موثر عمل میکند جای تبریک و افرین دارد. لازم نیست که دارویی مصرف کنید. انشالله این دوران بحرانی هم تمام میشود. بااحترام

 12. سینا فروردین ۳۱, ۱۳۹۶ at ۸:۱۴ ب.ظ - پاسخ

  سلام ضمن خسته نباشید جناب من چند سوال دارم بنده ۱۶ ساله هستم و اخیرا متوجه شدم سینه هام داره به صورتی غیرطبیعی رشد میکنه و بزرگ میشه و موهای صورتم هم خیلی کمه نسبت به هم سن هام آیا من نیاز به مصرف هورمون مردانه دارم یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟ به چه متخصصی باید رجوع کنم؟ توروخدا زود جواب بدید دارم میمرم از استراس خیلی ممنونم

  • دکتر شمشیری اردیبهشت ۲, ۱۳۹۶ at ۸:۱۴ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. متخصص غدد مراجعه بفرمایید حتما. بااحترام

 13. ماتادور خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ at ۸:۱۴ ق.ظ - پاسخ

  دکتر چرا جواب نمیدی تاریخ جواب همه ی سوال ها رو نگا کردم بیشتر از سه روز نبود ولی مال من…اشکال نداره خدا مارو دوست نداره شما دگه بندشی…

  • دکتر شمشیری تیر ۴, ۱۳۹۶ at ۹:۴۴ ق.ظ - پاسخ

   باسلام. در مرخصی بودم امروز و فردا پاسخ همه سوالات رو خواهم داد نزدیک ۳۰۰ سوال است.بمحض رویت سوال شما هم پاسخ خواهد داده شد. عذر خواهی برای تاخیر پاسخ. بااحترام

 14. ماتادور تیر ۵, ۱۳۹۶ at ۹:۴۰ ب.ظ - پاسخ

  سوالم چرا حذف کردید😢

  • دکتر شمشیری تیر ۵, ۱۳۹۶ at ۹:۵۳ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. سوال شما را در کامنت مشابه پاسخ داده ام. جستجو کنید میبینید اگر پیدا نکردید مجددا سوال را بپرسید. بااحترام

 15. M.A مرداد ۲۸, ۱۳۹۶ at ۷:۳۰ ب.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من حدوده دو سالو نیمه خودارضایی میکنم معمولا بعد از ناهار یا عصرها که خوابم میگیره انگار بیشتر تحریک میشم تا خوذارضایی کنم البته خیلی دارم سعی میکنم جلوی خودمو بگیرم ولی نمیتونم
  به نظره شما باید چیکار کنم

  • دکتر شمشیری شهریور ۲, ۱۳۹۶ at ۸:۵۱ ق.ظ - پاسخ

   باسلام. در سایت قسمت خودارضایی را بخوانید. باااحترام

 16. آموزش آشپزی فروردین ۲۰, ۱۳۹۷ at ۸:۱۱ ب.ظ - پاسخ

  ممنون از آموزش های کامل خوبی که قرار میدید

  • دکتر شمشیری اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ at ۸:۵۴ ب.ظ - پاسخ

   ممنونم

 17. آرین تیر ۱, ۱۳۹۷ at ۱۲:۳۱ ب.ظ - پاسخ

  سلام من پسری ۱۵ساله هستم و حدود یک سال و نیم خودارضایی میکنم.خیلی هم تلاش کردم تا ترک کنم ولی هر کار کردم بیشتر از ده روز نتونستم تحمل کنم .چکار کنم به نظر شما؟

  • دکتر شمشیری تیر ۲۳, ۱۳۹۷ at ۷:۲۴ ب.ظ - پاسخ

   باسلام. قسمت خودارضایی سایت رو مطالعه کنید. بااحترام

  • دکتر شمشیری اسفند ۲۵, ۱۳۹۷ at ۶:۲۵ ب.ظ - پاسخ

   ممنون

فرستادن دیدگاه »