آیا الزاما باید در شب عروسی اولین رابطه زناشویی انجام گیرد؟

پاسخ منفی است هیچ الزامی وجود ندارد که در شب عروسی اولین رابطه جنسی انجام شود،خستگی زیاد ، استرس زیاد و از همه مهمتر ترس جنس مونث از برقراری اولین رابطه خود به اندازه كافی لازم است تا از كیفیت رابطه زناشویی بكاهد ،پس پیشنهاد میگردد بجای رابطه زناشویی ، به یك معاشقه كامل و پر از احساس در شب عروسی بسنده کنید. رابطه كامل (دخول) باید زمانی انجام شود كه هر دوطرف بدون استرس و در آرامش كافی باشند.برداشت خانمها و آقایان از پاره شدن پرده بكارت شاید برداشت درستی نباشد اكثریت تصور می كنند كه پرده همانند یك لایه گوشت یا یك لایه پوست ضخیم میباشد و پارگی آن همراه با خونریزی شدید و درد و یا سوزش شدید است به همین دلیل ترس واسترس از اولین رابطه زناشویی در شب عروسی در زوجین بویژه زنان شكل میگیرد این ترس تا جایی است كه برخی از دختران حتی ازدواج خود را به تاخیر می اندازند. ضخامت پرده بکارت به اندازه پوست روی لب نازک میباشد (در بیشتر افراد) و به  همین دلیل هم است كه آسیب پذیر است. مقدار خونی هم که هنگام پارگی خارج می شود در اکثر افراد فقط یكی یا دو قطره میباشد كه در بعضی افراد مقدار آن حتی كمترهم است و گاها هیچ خونریزی هم علی رغم سالم بودن پرده بکارت وجود ندارد( در بعضی افراد استثنائا کمی خونریزی بیشتر است ولی نهایتا یکی دو دقیقه بعد خود به خود بدون هیچ مداخله قطع میشود) از نظر سوزش و یا درد نه اینكه احساسی وجود ندارد احساس سوزش و درد وجود دارد اما نه به آن حدی كه در ذهن افراد شكل گرفته حتی برخی از افراد هیچ احساس یا دردی ندارند پس جای نگرانی نیست. 

نكات مهم  و مختصر بعد از شب عروسی و آغاز زندگی مشترك

شب عروسی هر چقدر هم كه زیبا باشد هر چقدر هم كه شاد و مفرح باشد زود سپری می شود و پس از شب عروسی گاها یك افت روحی به دو طرف اعمال می شود كه البته بیشتر شامل حال جنس مونث می شود.

عروس خانم باید تمام وابستگی های خود را از خانواده در یك شب رها كند هر چند كه قطع رابطه در كار نیست اما همین كه در محیط خانوادگی خود نیست برای او یك افت روحی موقتی شكل خواهد گرفت.حتی اگر هر روز یك بار به خانه پدری خود سر بزند و یا ساعتها پای تلفن با مادر و اعضای خانواده خود صحبت كند این افت روحی همچنان وجود دارد مگر در مواردی که فرد از یک خانواده غیرمنسجم و از هم گسیخته جدا شود که شاید چه بسا از لحاظ روحی بهتر هم بشود.

رسم و رسومات برخی از اقوام ایرانی در شب عروسی

برخی از اقوام در شب عروسی پشت در اتاق عروس و داماد منتظر می مانند تا عروس ازباكرگی دربیاد زمانی كه این اتفاق افتاد رقص و پایكوبی اقوام آغاز می شود. حتی در بعضی اقوام پدر و برادر عروس با خنجر!!! پشت در حجله منتظر هستند که اگر عروس خانم فاقد خونریزی بود همانجا عروس را به قتل برسانند!! در بعضی اقوام حتی دستمال آلوده شده به خون پارگی پرده بکارت را در دست گرفته و با اسلحه برای این افتخار بزرگ!! شلیک هوایی میکنند و گاها سوار اسب شده و دور محل زندگی فرد میچرخانند. ضرب المثل های کذایی و غیر انسانی که با روح آزادی و مساوات هم مطابقت ندارد در این موارد کم نیست که مشهورترین آن ” گربه را باید دم حجله کشت”  حالا فرض كنید شما جای آن عروس خانم باشید . واقعا چه استرسی به آدم وارد میشود حتی اگر اولین رابطه زناشویی موفقیت آمیز باشد ولی احتمالا در این شرایط هیچگونه لذتی نخواهد داشت و اثرات منفی آن بر رابطه زناشویی همیشه سیطره خواهد افکند. زمانی كه از اتاق خارج می شوید از بچه كوچك گرفته تا سنین بالا به شما نگاه می كنند واقعا این خجالت آور نیست ؟ متاسفانه برخی از آداب و سنن كهن همچنان انجام می شود و البته مردم آن اقوام این رسومات را پسندیده اند و برای آنها امری است عادی و ناچارا لازم الجرا و در اینجا باز هم مظلوم این قواعد عجیب و غریب کسی نیست جز زنان.( لازم به ذکر است خیلی از اختلالات زنان در امور زناشویی مثل واژینیسموس، سردی جنسی و … در همین شب اول پر استرس صورت میگیرد و نیاز به فعالیتهای فرهنگی گسترده است که اولا این رفتار خشونت و تبعیض اجتماعی واضح علیه زنان است دوما باکره بودن زن هیچ ربطی به پاکدامنی زن به معنای عرفی ندارد چون زنان میتوانند انواع رابطه جنسی بدون پاره شدن پرده بکارت داشته باشند و از نظر عرف طبق تعاریف خودشان پاک !! تلقی شوند سوما پاکدامن بودن مرد را از چه طریقی باید برآورد کرد؟ !! مگر نه اینکه پاکدامنی باید دوطرفه باشد…در نظر داشته باشید مردان نیز از عواقب این مساله در امان نیستند و بخاطر استرس و ترس از عدم توانایی نشان دادن مردانگی از طریق پاره کردن پرده بکارت!! میتوانند دچار انواع اختلالات نعوظ و زودانزالی گردند و مساله را از ترس قضاوت دیگران در خصوص مردانگی خود!! بغرنج تر کنند)

سخن آخر

ترس و اضطراب از اولین رابطه جنسی امریست عادی .امكان دارد در اولین رابطه جنسی با برخوردهای غیر عادی مواجه شوید به خاطر داشته باشید هرزمان كه همسر شما از شما خواست تا این رابطه  قطع شود اینكار را انجام دهید برقراری رابطه جنسی خشن به هیچ وجه نشانه مردانگی نیست.

تازه عروس بنا به طبیعت زنانه ، از نخستین رابطه جنسی در شب زفاف اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است.

غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع در شب زفاف تازه عروس دچار نوعی ”‌ شرم ”‌ نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد. در حقیقت  زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و    واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است

معروف است که شب زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در شب زفاف و در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور،تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است.

باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه در شب زفاف، چنان زن را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.

افسردگی موقتی پس از ازدواج در آغاز زندگی مشترك نیز امری است طبیعی ، صبر و شكیبائی در این دوران اهمیت بالایی دارد سعی كنید همسر خود را تنها نگذارید فراموش نكنید زنان تشنه ابراز احساسات هستند عطش آنها را با محبت با نوازش كردن و … برطرف كنید ،اما آنها را سیراب نكنید انرژی خود را برای موقعیتهای مختلف ذخیره سازید سعی كنید همیشه رفتاری زیبا و متفاوت داشته باشید و همه را به یكباره رو نكنید.

مردان نیز در این دوران انتظارات زیادی دارند آنها را درك كنید عطش جنسی آنها را برطرف سازید . بهانه گیریهای بچه گانه را كنار بگذارید . در آخر سعی كنید خاطرات خوبی را از دوران اولیه زندگی برای خود بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

02188347862