( قبل از خواندن این متن، حتما مطالب موجود در سربرگ انحرافات جنسی برای تفهیم بهتر خوانده شود)

مالش دوستی  یا دستمالی کردن Frotteurism به مالیدن آلت تناسلی مردانه (و گاها دست) به باسن یا بدن یک زن از روی لباس کامل بدون رضایت فرد قربانی به منظور کسب ارگاسم اطلاق می شود.   فرد برای مالش یک قربانی غیرمنتظر، اندام تناسلی خود را به باسن یا ران قربانی میمالد یا از دست  برای لمس اندام تناسلی یا پستان فرد استفاده میکند. این عمل معمولا در مکانهای پرازدحام بخصوص در متروها و داخل اتوبوس(بیشتر برای امکان راحتتر فرار از دستگیری یا توجیه رفتار ) انجام میشود. افراد مبتلا به این اختلال بی نهایت منزوی و منفعل هستند و مالش معمولا تنها منبع ارضا جنسی آنهاست.ابراز پرخاشگری در این نوع انحراف جنسی براحتی مشخص است. پاسخ دهی به درمان خوب گزارش شده است.

 انجمن روانپزشکی آمریکا ملاک های تشخیصی زیر را برای این اختلال مطرح کرده است:

1- در طول یک دوره حداقل 6 ماهه تخیلات برانگیزنده قوی و عودکننده جنسی، امیال شدید جنسی یا رفتارهای مربوط به لمس و مالش به اندام فرد دیگری بدون رضایت او وجود دارد.

2- شخص براساس این تمایلات جنسی دست به عمل بزند یا این تمایلات یا خیال پردازی های جنسی سبب ناراحتی شدید یا بروز اشکالات بین فردی شوند.

سازمان بهداشت جهانی این اختلال را در طبقه سایر اختلالات رجحان جنسی  Other Disorders of Sexual Preference قرار داده و معیارهای خاصی برای آن تعریف نکرده است.

 

دقت : درمان ها در قسمت سربرگ اصلی انحرافات جنسی درج شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed